Przedwzmacniacz QUAD 22 (QUAD 22 Control Unit)


Grzegorz "gsmok" Makarewicz,   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przedwzmacniacz QUAD 22 przeznaczony był do współpracy z jednym (system monofoniczny) lub dwoma wzmacniaczami QUAD II. Jego możliwości, a w szczególności wymienne moduły zewnętrzne predestynowały go do pełnienia funkcji urządzenia sterującego systemu audio. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w nazwie tego urządzenia, która określała je nie jako typowy przedwzmacniacz lecz jednostkę sterującą (pełna, oryginalna nazwa to: "The QUAD 22 Control Unit". Ze względu na fakt, że nawet instrukcja obsługi jest wspólna dla przedwzmacniacza QUAD 22 i wzmacniacza QUAD II, prezentacja fotograficzna rozpoczyna się od kilku ujęć pełnego systemu audio przeznaczonego do reprodukcji stereofonicznej.

 

 
Rys. 1.


Rys. 2.


Rys. 3.


Rys. 4.

Po kilku fotografiach całego zestawu, na kolejnych rysunkach pokazany jest bohater opisu czyli "The QUAD 22 Control Unit".


Rys. 5.


Rys. 6.


Rys. 7.


Rys. 8.

Teraz kilka fotografii zestawu, z ubranymi wzmacniaczami mocy i roznegliżowanym przedwzmacniaczem.


Rys. 9.


Rys. 10.


Rys. 11.


Rys. 12.

Wzmacniaczom w tym momencie dziękujemy, i oto pierwsze szczegóły wnętrza przedwzmacniacza. Widok z góry po wysunięciu z obudowy.


Rys. 13.

A takie oto instrukcje obsługi były kiedyś dołączane do urządzeń. Naprawdę łza się w oku kręci. 


Rys. 14.

Poniżej przedstawiony jest podstawowy schemat przedwzmacniacza. Nie zawiera on zewnętrznie dołączanych modułów. Schemat można powiększyć klikając na nim myszką.


Rys. 15.

Dla bardziej dociekliwych zamieszczam rysunki łączące położenie elementów ze schematem ideowym. Pochodzą one z instrukcji obsługi przedwzmacniacza. Tak jak w przypadku schematu można je otworzyć w formie powiększonej i tym samym bardziej czytelnej.


Rys. 16.


Rys. 17.


Rys. 18.

Były rysunki wnętrza pochodzące z instrukcji obsługi. teraz nadszedł czas aby zapoznać się ze szczegółami konstrukcyjnymi rzeczywistego urządzenia.


Rys. 19.


Rys. 20.


Rys. 21.


Rys. 22.


Rys. 23.


Rys. 24.


Rys. 25.


Rys. 26.


Rys. 27.


Rys. 28.


Rys. 29.


Rys. 30.


Rys. 31.


Rys. 32.


Rys. 33.


Rys. 34.


Rys. 35.


Rys. 36.


Rys. 37.


Rys. 38.


Rys. 39.


Rys. 40.


Rys. 41.


Rys. 42.


Rys. 43.


Rys. 44.


Rys. 45.


Rys. 46.

Opracowanie: Grzegorz "gsmok" Makarewicz, www.trioda.com