Kolekcja Polskiego Radia w Warszawie

Grzegorz 'gsmok' Makarewicz

Mam przyjemność przedstawić fotografie kolekcji starych odbiorników radiowych, którą zobaczyłem w stołówce Polskiego Radia w Warszawie podczas konferencji ISSET 2017. Kolekcja jest skromna, ale jestem pod wrażeniem każdej inicjatywy mającej na celu zachowanie pamięci o tych wspaniałych zabytkach techniki.

 Grzegorz 'gsmok' Makarewicz

Cary Audio CAD-805

 

Opracowanie Grzegorz "gsmok" Makarewicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
(aktualizowano 12.10.2017r.)

Ciekawe monobloki lampowe łączące w sobie racjonalne podejście od strony technicznej z audiofilskimi "bajerami". Wyprodukowała je amerykańska firma Cary Audio Design. Zestaw, który trafił w moje ręce pochodzi prawdopodobnie ze wczesnego etapu produkcji. Nie wiem kiedy ukazały się pierwsze egzemplarze - prawdopodobnie w okolicach 1994 roku, gdyż wówczas magazyn Stereophile (01/1994) zamieścił szczegółową recenzję oraz wyniki pomiarów.

Czytaj więcej: Cary Audio CAD-805

Ayon Orion - wzmacniacz zintegrowany (2)


Opracowanie: Grzegorz "gsmok" Makarewicz, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wprawdzie w Galerii internetowego serwisu TRIODA jest już pokazany wzmacniacz Ayon Orion, lecz z uwagi na fakt, że miałem okazję obejrzeć wnętrze z pozoru takiego samego wzmacniacza, ale znacznie się od niego różniące, postanowiłem podzielić się zestawem fotografii z innymi zainteresowanymi szczegółami konstrukcyjnymi tego ciekawego urządzenia lampowego.

Czytaj więcej: Ayon Orion - wzmacniacz zintegrowany (2)