Przedwzmacniacz QUAD 22 (QUAD 22 Control Unit)


Grzegorz "gsmok" Makarewicz,   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przedwzmacniacz QUAD 22 przeznaczony był do współpracy z jednym (system monofoniczny) lub dwoma wzmacniaczami QUAD II. Jego możliwości, a w szczególności wymienne moduły zewnętrzne predestynowały go do pełnienia funkcji urządzenia sterującego systemu audio. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w nazwie tego urządzenia, która określała je nie jako typowy przedwzmacniacz lecz jednostkę sterującą (pełna, oryginalna nazwa to: "The QUAD 22 Control Unit". Ze względu na fakt, że nawet instrukcja obsługi jest wspólna dla przedwzmacniacza QUAD 22 i wzmacniacza QUAD II, prezentacja fotograficzna rozpoczyna się od kilku ujęć pełnego systemu audio przeznaczonego do reprodukcji stereofonicznej.

 

 
Rys. 1.


Rys. 2.


Rys. 3.


Rys. 4.

Po kilku fotografiach całego zestawu, na kolejnych rysunkach pokazany jest bohater opisu czyli "The QUAD 22 Control Unit".


Rys. 5.


Rys. 6.


Rys. 7.


Rys. 8.

Teraz kilka fotografii zestawu, z ubranymi wzmacniaczami mocy i roznegliżowanym przedwzmacniaczem.


Rys. 9.


Rys. 10.


Rys. 11.


Rys. 12.

Wzmacniaczom w tym momencie dziękujemy, i oto pierwsze szczegóły wnętrza przedwzmacniacza. Widok z góry po wysunięciu z obudowy.


Rys. 13.

A takie oto instrukcje obsługi były kiedyś dołączane do urządzeń. Naprawdę łza się w oku kręci. 


Rys. 14.

Poniżej przedstawiony jest podstawowy schemat przedwzmacniacza. Nie zawiera on zewnętrznie dołączanych modułów. Schemat można powiększyć klikając na nim myszką.


Rys. 15.

Dla bardziej dociekliwych zamieszczam rysunki łączące położenie elementów ze schematem ideowym. Pochodzą one z instrukcji obsługi przedwzmacniacza. Tak jak w przypadku schematu można je otworzyć w formie powiększonej i tym samym bardziej czytelnej.


Rys. 16.


Rys. 17.


Rys. 18.

Były rysunki wnętrza pochodzące z instrukcji obsługi. teraz nadszedł czas aby zapoznać się ze szczegółami konstrukcyjnymi rzeczywistego urządzenia.


Rys. 19.


Rys. 20.


Rys. 21.


Rys. 22.


Rys. 23.


Rys. 24.


Rys. 25.


Rys. 26.


Rys. 27.


Rys. 28.


Rys. 29.


Rys. 30.


Rys. 31.


Rys. 32.


Rys. 33.


Rys. 34.


Rys. 35.


Rys. 36.


Rys. 37.


Rys. 38.


Rys. 39.


Rys. 40.


Rys. 41.


Rys. 42.


Rys. 43.


Rys. 44.


Rys. 45.


Rys. 46.

Opracowanie: Grzegorz "gsmok" Makarewicz, www.trioda.com

Komentarze   

 
0 #1 Wally -Waldek- Malew 2014-03-14 04:48
Pozdrowienia z Minneapolis. Od ponad 30 lat posiadam QUAD 22, QUAD II PARA, QUAD 57 PARA. Ostatnio dostałem LENCO75, który posiada 78 RPM -- a na dodatek - jest u nas sklep posiadający tylko 78 RPM RECORDS
około 350,000 sztuk.
No i po 50 latach zajmowania się LP PLAYBACK - zaczynam słuchać muzyki ze starych płyt - i robię to ze względów artystycznych i sentymentalnych . A więc wydostałem z pudełka - QUAD 22 - i będę wymieniał R i C.
Ten Q-22 ma wiele korekcji do grania płyt przed RIAA.
Panie Grzegorzu - mam darmowe telefony do Polski - ale tylko do numerów domowych - jak ma Pan taki - proszę podać, a także dogodny czas na rozmowę.
Waldek Malewicz
Cytować
 
 
0 #2 gsmok 2014-03-14 06:15
Witam i serdecznie pozdrawiam.
Zazdroszczę Panu tych wzmacniaczy. Ja niestety mam do nich dostęp tylko podczas konserwacji i napraw. W Polsce jest paru kolekcjonerów, którzy je u mnie serwisują. To modele, z grupy najfajniejszych wzmacniaczy na mojej prywatnej liście - są tam również wzmacniacze firmy Radford i Leak. Niestety nie posiadam już stacjonarnego telefonu. Teraz bazuję wyłącznie na telefonie komórkowym. Pozostaje jednak kontakt e-mailowy, na który bardzo liczę :-) . Mój mail kontaktowy jest łatwy do zapamiętania - . Zapraszam do udziału w Galerii. Gdyby miał Pan zdjęcia swoich wzmacniaczy i innego sprzętu "audio retro" to z chęcią dodałbym je do niniejszej Galerii, aby potomni zobaczyli jak wyglądał naprawdę porządny sprzęt z duszą.
Pozdrawiam i bardzo dziękuję za komentarz
Grzegorz
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież